Fylkestingsrepresentantene 2019-2023

Alle vararepresentanter er ikke tatt med i denne oversikten.

Arbeiderpartiet

Arbeiderpartiets representanter 2019 - 2023
Nr Navn Fødselsår Sted
1 Mona Nilsen 1973 Narvik
2 Bjørnar Skjæran 1966 Lurøy
3 Siv Dagny Aasvik 1978 Hadsel
4 Andreas Vestvann Johnsen 1994 Fauske
5 Linda Veronika Eide 1971 Mo i Rana
6 Simon Johnsen 1995 Vestvågøy
7 Rita Lekang 1957 Bodø
8 Odd Arnold Skogsholm 1972 Alstahaug
9 Sonja Alice Steen 1953 Sortland
10 Per Christian B. Jacobsen 1973 Bodø
11 Sandra Tønne 1994 Lurøy
12 Kjell Are Johansen 1965 Andøy

Vararepresentanter

Vararepresentanter arbeiderpartiet 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
1 Marianne Johansen 1980 Meløy
2 Geir Tore Klæbo 1962 Mo i Rana
3 Laila Jusnes Kristiansen 1973 Moskenes
4 Jarl-Håkon Olsen 1993 Bodø
5 Grete Bang 1956 Brønnøysund
6 Geir Rognan 1973 Øksnes

Senterpartiet

Senterpartiets representanter 2019 - 2024
Nr Navn Fødselsår Sted
13 Kari Anne Bøkestad Andreassen 1973 Vevelstad
14 Karl Hans Rønning 1958 Mo i Rana
15 Kim André Haugan Schei 1990 Hattfjelldal
16 Monika Sande  1966 Beiarn
17 Kurt Jenssen 1954 Hadsel
18 Berit Hundåla 1959 Mosjøen
19 Odd Arne Andreassen 1962 Andøya
20 Svein Møllersen 1957 Bodø
21 Anette Amalie Åbodsvik Bang 2000 Meløy
22 Svein Nilsen 1960 Evenes
23 Tone Nordstrand 1961 Vestvågøy
24 Iren Beathe Teigen 1980 Lurøy

Vararepresentanter

Senterpartiets vararepresentanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
1 Mikael Rølvåg 1967 Narvik
2 Britt Kristoffersen 1981 Hamarøy
3 Ove Mortensen 1960 Vega
4 Aina Nilsen 1995 Hadsel
5 Asle Schrøder 1955 Steigen

Høyre

Representanter Høyre 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
25 Beate Bø Nilsen 1965 Sortland
26 Joakim Sennesvik 1992 Bodø
27 Anita Sollie 1965 Mo i Rana
28 Jim Simonsen Jenssen 1995 Sortland
29 Marianne Dobak Kvensjø 1980 Narvik
30 Stian Hiis Bergh 1984 Bodø
31 Stig Tore Skogsholm 1977 Alstahaug

Vararepresentanter

Høyre vararepresentanter 2019-2023
nr Navn Fødselsår Sted
1 Elizabeth Åsjord Sire 1995 Vågan
2 Ole André Bøhlerengen 1972 Saltdal
3 Odd Langvatn 1963 Mosjøen
4 Anita Hegstad Marthinussen 1961 Lødingen
5 Lars Filip Paulsen 1979 Tysfjord
6 Bodil Irene Bjørnaali Brattli 1957 Bodø
7 John Arne Warholm 1953 Brønnøysund
8 Dina Solbakken 2000 Vestvågøy
9 Jørgen Thommesen Fjørtoft 1992 Bodø
10 Solveig Fjelldal 1965 Mosjøen

Fremskrittspartiet

Fremskrittspartiet representanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
32 Dagfinn Olsen 1966 Lødingen
33 Richard Dagsvik 1971 Leirfjord
34 Kassandra Eleni Bredrup Petsas 1994 Fauske
35 Christina Skarheim-Kristoffersen 1991 Vågan

Vararepresentanter:

Fremskrittspartiet vararepresentanter 2019 - 2023
Nr Navn Fødselsår Sted
2 Bjørn Larsen 1967 Mosjøen
3 Jan-Olav Opdal 1960 Andøy
4 Grethe Anita Andersen 1964 Meløy
5 Berhild Nilsen Rønning 1960 Vågan
6 Viggo Willassen 1966
7 Kjell Ivar Vestå 1960 Lurøy

SV - Sosialistisk Venstreparti

Sosialistisk venstreparti representanter 2019-2023
Nr Navn Fødtselsår Sted
36 Aase Refsnes 1984 Steigen
37 Marius Meisfjord Jøsevold 1975 Nesna
38 Christian Torset 1970 Sortland

Vararepresentanter:

Sosialistisk venstreparti - vararepresentanter 2019 - 2023
Nr Navn Fødtselsår Sted
1 Kurt Atle Hansen 1954 Vestvågøy
2 Line Tollefsen 1978 Andøy
3 Karen Skogsholm 1989 Bodø
4 Håvard Aasan Stubø 1977 Narvik
5 Åshild Pettersen 1986 Mosjøen

Rødt

Rødt representanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
39 Synne Høyforsslett Bjørbæk 1984 Bodø
40 Per-Gunnar Skotåm 1953 Fauske
41 Geir Jørgensen 1972 Hadsel

Vararepresentanter:

Rødt vararepresentanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
1 Camilla Hestvik 1988 Vega
2 Per Anton Nesjan 1957 Vega
3 Astri Dankertsen 1981 Bodø
4 Kent Storåker 1982 Røst
5 Hanne Bjerkvik 1982 Andøy
6 Firas Abu-Salah    

Miljøpartiet De Grønne

MDG - representanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
42 Håkon Møller 1982 Bodø
43 Sirianna Stormo Pettersen 1999 Meløy

Vararepresentanter:

Mdg vararepresentanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
1 Thomas Johansen 1964 Evenes
2 Ina Flage Iversen 1984 Narvik
3 Christopher Hermansen 1998 Bodø
4 Danielle Hansen 2000 Bodø
5 Arne Robert Svendsen 1973 Andøy

Venstre

Venstre representanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
44 Arne Ivar Mikalsen 1970 Hadsel

Vararepresentanter:

Venstre vararepresentanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
1 May Valle 1951 Hamarøy
2 Ida Gudding Johnsen 1977 Bodø
3 Anja Johansen 1969 Vågan
4 Tarjei Svalbjørg 1998 Steigen

Kristelig Folkeparti

Kristelig folkeparti representanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
45 Hilde Holand 1979 Vestvågøy

Vararepresentanter:

Kristelig forlkeparti vararepresentanter 2019-2023
Nr Navn Fødselsår Sted
1 Dagfinn Arntsen 1961 Værøy
2 Edel-Marie Haukland 1972 Bodø
3 Håkon Økland 1952 Hemnes

Fylkestingsrepresentantene 2015-2019 (45 totalt). (Klikk på navnet for kontaktinformasjon - bilde av representantene kan lastes ned fra pressearkivet på foto.nfk.no).

Nedlastbare bilder av fylkestingsrepresentantene 2011-2015. Klikk på bildet for stor versjon og høyreklikk for nedlasting til trykk. Bildene er organisert alfabetisk etter fornavn. Alle foto: Thor-Wiggo Skille.

Fylkestingets representanter 2007-2011. Klikk på navnet til representanten for bilde og kontaktinfo.

Her finner du bilder av representantene i fylkestinget i perioden 2007-2011. Bildene er organisert alfabetisk etter fornavn.

Bildene kan lastes ned og benyttes av media.

Kontaktperson

Knut Petter Torgersen
fungerende fylkesordfører
Lise Karin Wærnes Nilsen
leder, Fylkestingets kontor